Ekonomi

Western Digital hisse senedi fiyat hedefi olumlu sonuç üzerine BofA tarafından 75 dolara yükseltildi

Çarşamba günü BofA Securities, Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) hakkındaki görüşünü güncelledi ve hisse senedi fiyat hedefini bir önceki 70$’dan 75$’a yükseltirken hisse senedi üzerindeki Al notunu korudu.

Bu ayarlama, Western Digital’in geçen hafta yaptığı olumlu ön duyuruyu takip ediyor; şirket, beklentilerinin üst sınırında gelir, beklentilerin üzerinde brüt kar marjı ve öngörülen aralığı da aşan hisse başına kazanç (EPS) bildirdi.

Firma, Western Digital için üçüncü çeyrek mali gelir ve EPS tahminlerini sırasıyla 3,3 milyar dolar ve 0,14 dolardan 3,4 milyar dolar ve 0,26 dolara yükseltti. Dördüncü mali çeyrek için tahminler de daha önceki 3,4 milyar dolar gelir ve 1,14 dolar EPS tahmininden 3,6 milyar dolar gelir ve 1,18 dolar EPS’ye yükseltildi.

BofA Securities, Western Digital’in döngünün dibine yaklaştığını ve 2024 takvim yılının ikinci yarısında HDD (sabit disk sürücüsü) ve NAND (flash bellek) işlerini ayırma yolunda ilerlediğini belirterek Satın Al notunu güçlendirdi.

Western Digital yönetimi, Mart çeyreğinde flash bit sevkiyatlarında ardışık bir düşüş yaşanmasını, ardından Haziran çeyreğinde istikrar sağlanmasını ve flash gelirlerinde temel olarak ortalama satış fiyatındaki (ASP) iyileşmelerden kaynaklanan bir toparlanma yaşanmasını bekliyor. Bu arada, Bulut segmentindeki büyümenin HDD exabaytlarını ve ASP’leri artırması bekleniyor.

Western Digital bu hafta yaptığı açıklamada, mevcut CEO David Goeckeler’in bölünmenin ardından Flash işinin başına geçeceğini duyurdu. Ayrıca Irving Tan da yeni bağımsız HDD şirketinin CEO’su olarak atandı. BofA Securities, Goeckeler’in Japon hükümeti ve finans kurumlarıyla olan güçlü bağlantılarını Flash işinin geleceği için olumlu bir faktör olarak belirtiyor.

Revize edilen 75 dolarlık hisse senedi fiyat hedefi, önceki tahmin olan 8,16 dolardan bir artış olan 8,31 dolarlık 2025 takvim yılı tahmini EPS’nin 9x katına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu