Haber

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Şeker Çocuklarla Buluştu

Keçiören Belediyesi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında TİP 1 Diyabet ve Teknoloji Derneği iş birliğinde Türkiye’nin farklı vilayetlerinden gelen diyabet hastası çocuklar ve ailelerini ilçedeki Estergon Kalesi’nde konuk etti. Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok ve Tip 1 Diyabet Teknolojileri Derneği Lideri Nurullah Akçayır’ın da katıldığı aktiflikte şeker çocuklar ve aileleri ilçedeki TEKNOMER’i de gezerek bilim ve teknolojiyle iç içe bir gün geçirdi.

Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok çocuklara ve ailelere hitaben yaptığı konuşmada, “Tip 1 Diyabet Teknolojileri Derneği Liderimiz Nurullah Akçayır tıpkı vakitte sanatçımızdır. Burada geleceğimiz, yarınlarımız, umudumuz olan şeker çocuklarımızla bizleri buluşturdu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Samimi bir dünya var burada, bakışlar samimi, dünya samimi, gönüller samimi… Samimiyetin okyanusudur çocuklarımız. Çocuklarımızın gönlü bütün dünyanın gönlünden daha zengindir. Melekler ve çiçekler ordusunu burada görmekten, ağırlamaktan erdem, onur ve bahtiyarlık duyuyoruz.” dedi.

Şeker hastası çocuklar için tedavi takviyesinin değerli olduğuna da dikkat çeken Lider Altınok konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gün gelecek ülkemizi, devletimizi ve milletimizi buradaki çocuklarımız yönetecek. Sizleri geleceğe en âlâ biçimde hazırlamamız lazım. Alışılmış sıhhat olmazsa olmazımızdır. Sıhhat her şeyin başı, her şeyin temelidir. Sıhhat konusunda ara almak kıymetli. TİP 1 Diyabet için de makul aralar katedilmiş lakin daha da alınacak yol vardır. Peygamber Efendimiz (S.A.V), ‘Bir insanın ölümü bir âlimin ölümü, bir insanın kurtuluşu bütün insanlığın kurtuluşudur’ buyuruyor. Bu bakımdan şeker hastası çocuklarımızın hayatını nasıl kolaylaştırabiliriz diyerek hemen adımlar atmamız gerekiyor. İnsan hayatından daha pahalı bir şey yoktur. Burada maliyet hesabı yapılmamalı, sıhhat için adım atılmalıdır. Zira beşere kıymet ve kıymet biçilemez. Sizlere sağlıklı bir hayat, sağlıklı bir gelecek, hoş bir gelecek diliyorum. Ailenize, devletimize, milletimize ve ülkemize iyi evlatlar olmanızı şanlı Rabbimden diliyorum.” ​

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu