Yaşam

Kartal Kitap Fuarı 2 Haziran’da başlıyor

Kartal Belediyesi Bu yıl 3.’sü düzenlenen ‘Kartal Kitap Fuarı’ 2 Haziran Cuma günü kapılarını açıyor. Fuar, 100’e yakın seçkin yayınevinin yanı sıra sanatsal oluşumlar ve sivil toplum kuruluşlarını da ağırlayacak.

Bu yıl 3. Kartal Kitap Fuarı’nda söyleşiler, kitap imza günleri, sahne performansları ve konserler yer alacak. 7 bin metrekarelik fuar alanında her gün 11:00-22:00 saatleri arasında farklı etkinlikler gerçekleşecek. Kartal Kitap Fuarı’nda bu yıl Nazım Hikmet ve Uğur Mumcu gibi edebiyat dünyasının değerli isimleri adına etkinlikler düzenlenecek.

Kitap ve edebiyatseverlerin yazarlarla buluştuğu ‘Kartal Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu çocuk ve gençlik edebiyatının saygın isimlerinden Gülten Dayıoğlu olacak. Edebiyat dünyasının usta yazarlarından Gülten Dayıoğlu, 3 Haziran Cumartesi günü saat 18.00’de okurlarıyla buluşacak.

Fuarın katılımcı yazar ve şairleri arasında; İnci Aral, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Latife Tekin, Mine Söğüt, Faruk Duman, Altan Öymen, Onur Öymen, Emre Kongar, Mustafa Balbay, Banu Avar, Ercan Kesal, Nermin Yıldırım, Beşir Ayvazoğlu, Gürsel Korat, Tarık Tufan, Kaan Murat Yanık, Sinan Meydan, Hüsnü Arkan, Yaşar Seyman, Ayşe Yüksel, Zülal Kalkandelen, Menekşe Toprak, Türker Ertürk, Erol Mütercimler, Cemil Kılıç, Murat Ağırel, Timur Soykan, Aytunç Erkin, Barış Doster, Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır, Sedef Kabaş, Özcan Memnun, Mehmet Vakit Saçlıoğlu, Nilüfer Açıkalın, İsmail Biçer, Serkan Türk, Melih Yıldız, Sezgin Kaymaz, Barış İnce, Berna Durmaz, Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen, Umay Umay, Nursel Duruel, Sadık Usta, Mehmet Fırat Pürselim, Fuat Sevimay, Sinan Akyüz, Kemal Varol, Sunay Akın, Adnan Özyalçıner, Necdet Nedim, Demet Ekmekçioğlu, Seray Şahinler, Gaye Boralıoğlu, Hasan Öztoprak, Ömür Kurt, Şermin Yaşar, Öner Ciravoğlu, Ayşe Övür, Doğu Yücel, Şükran Yücel, Elif Akpolat, Çiğdem Sezer , Pelin Özer, Gonca Özmen, Samet Karahasanoğlu ve daha niceleri.

Kartal Kitap Fuarı, 11 Haziran Pazar günü saat 20.30’da gerçekleştirilecek Ali Altay konseri ile sona erecek.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

basciftlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu