Ekonomi

Huawei Türkiye/Arlı: Gelirimizin %25’ini Ar-Ge’ye ayırıyoruz

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği İş Kümesi Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Kaan Arlı, tüketici elektroniği pazarında öne çıkan trendler ve Ar-Ge çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Arlı, Huawei’nin Türkiye’deki Ar-Ge biriminin taşınabilir ekosisteme yaptığı yatırımları küresel ölçekte kullanılacak şekilde pazarladığını belirtti. Ar-Ge’de son 8 yıldır üreten ve en çok patent başvurusu yapan markalardan biri Huawei oldu” diyen Arlı, şirketin yıllık cirosunun yüzde 25,5’ini Ar-Ge’ye ayırdığını vurguladı.

Türkiye’ye yönelik yatırım planlarından bahseden Arlı, “Huawei yeşil enerji ve sürdürülebilir enerji iş birimi de hızlı hareket etmeye başladı. Türkiye’de Green Power adında ayrı bir iş birimimiz var. Tüketici tarafında ise zincir mağazalara yatırımlarımız ciddi bir şekilde devam ediyor. Türkiye, Huawei için önemli ülkelerden biri.” söz konusu.

Arlı ise firma olarak amiral gemisi cihazlarını Türkiye’ye getirmeye devam edeceklerini belirtti. Markaların katlanabilir cihazları teknolojilerini sergilemek için bir “vitrin” olarak kullandıklarını belirten Arlı, “Katlanabilir cihazların Ar-Ge maliyeti düştükçe fiyatları da düşecek” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu