Ekonomi

JPMorgan, restoran endüstrisindeki hafif gerileme işaretlerinin ortasında Texas Roadhouse’u yükseltti, Bloomin’ Brands’ın notunu düşürdü

JPMorgan’daki piyasa analistleri, Bloomin’ Brands’in (BLMN) notunu Fazla Kilolu’dan Nötr’e, Cheesecake Factory’nin (CAKE) notunu da Nötr’den Düşük Kilolu’ya düşürdü. Buna yanıt olarak Texas Roadhouse (TXRH), Salı günü yatırımcılara sunduğu bir raporda notunu Düşük Ağırlıktan Nötr’e yükseltti.

BLMN için fiyat hedefi 25 dolardan 26 dolara, TXRH için hedef 100 dolardan 120 dolara çıkarıldı ve CAKE için hedef hisse başına 34 dolardan 33 dolara düşürüldü.

Şirket, restoran ve yemek hizmeti dağıtım segmentine ilişkin yorumunda, kanıtların restoran segmentinde ılımlı bir düşüşe işaret ettiğini belirtti.

Finans kurumu, “Maliyet enflasyon oranındaki önemli genel düşüş, menü fiyatlarında devam eden yıllık artışlarla aynı zamana denk geldi ve özellikle düşük ve orta gelirli tüketiciler arasında gelirdeki gerçek artışlarla desteklendi” dedi.

“‘Orta dereceli gerileme’ hipotezimizin merkezinde, şirket değerlemelerini sürdürmek için yıldan yıla hafif istihdam artışı ile 10 yıllık ABD Hazine tahvil getirisinin %4 civarında kalması (şu anda %4,10) yer alıyor” diye devam ettiler.

JPMorgan, BLMN ile ilgili saha araştırmasına ek olarak, aktif bir yatırımcı kümesi olan Starboard’a bağlı yeni atanan yönetim kurulu üyesi Dave George’un operasyonel uzmanlığının, şirketin marka kimliğini yeniden oluşturmak için ek eğitim ve işgücü kullanacağını ve ayrıca potansiyel olarak azaltıldı Fiyatların basitleştirilmiş bir menüye ihtiyacı olduğunu gösterdiğini belirtti.

Banka, CAKE’in sahip olduğu 16 markanın, Darden Restaurants’ın (DRI) aktif olarak kullandığı ortak hizmetlerde aynı ölçek ekonomisinden faydalanmadığı görüşünü dile getirdi.

TXRH ile ilgili olarak JPMorgan, “tartışmasız tüm restoran segmenti içinde ana maliyetleri artırma konusunda en büyük potansiyele sahip olan ve aynı zamanda segmentteki en iyi değer teklifini sunan” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu