Ekonomi

DR Horton hisseleri, ilk mali çeyrekte hisse başına kazançtaki düşüşün ardından %5 değer kaybetti

DR Horton’un (DHI) ilk çeyreğe ilişkin mali sonuçları, hisse başına kazancın (EPS) mali analistlerin ortalama tahminini karşılamaması nedeniyle karışık bir sonuç gösterdi.

İlk çeyrekte EPS 2,82 dolar ile 2,87 dolarlık beklentinin altında gerçekleşti. Ancak şirket, geçen yılın aynı dönemine göre %6,5 artışla 7,73 milyar dolarlık güçlü bir toplam satış bildirdi ve 7,56 milyar dolarlık varsayımı aştı.

Açıklamanın ardından şirketin hisse fiyatı %5,1 oranında düştü.

Yeni satış siparişi sayısı, 18.332 olan tahminin biraz altında olsa da, bir önceki yıla göre %35 artışla 18.069 ile önemli bir büyüme gösterdi. Satılan evlerin değeri önceki yıla göre %8,5 artışla 7,28 milyar dolara ulaşarak 7,1 milyar dolarlık varsayımı aştı.

“Yüksek enflasyon ve konut kredisi faiz oranlarına rağmen yeni satış siparişlerimiz geçen yılın aynı çeyreğine göre %35 arttı. Bunun nedeni, hem yeni hem de önceden sahip olunan, uygun fiyatlı konut arzının sınırlı olması ve konut talebini destekleyen güçlü demografik eğilimler. ” söz konusu.

Ancak bir önceki yıla göre birikmiş iş sayıları azalmış, birikmiş birim sayısı %11 oranında azalmış, birikmiş işlerin toplam değeri ise %12 azalmıştır.

DR Horton, yıllık gelirin 36 milyar ila 37,3 milyar dolar arasında olmasını bekliyor ve bu da 36,64 milyar dolarlık ortalama gelir varsayımıyla tutarlı.

“Uygun fiyatlı konut seçeneklerimiz ve uyarlanabilir arazi tedarikimiz sayesinde, piyasadaki değişikliklere uyum sağlamak için iyi bir konumdayız. Karları en üst düzeye çıkarmak ve konut topluluklarımızın her birinde sermayeyi verimli bir şekilde kullanmak için envanterimizi etkili bir şekilde yönetmeye odaklanıyoruz” dedi.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu