Haber

Galatasaray Başkan Yardımcısı Metin Öztürk: Kimse Hatay’ı Unutmasın

Trendyol Süper Lig’in 12. haftasında deplasmanda Atakaş Hatayspor’a 2-1 mağlup olan Galatasaray’ın ikinci başkanı Metin Öztürk, uzun bir serinin ardından mağlup olduklarını ve 2 net penaltı verilmediğini belirtti.

Öztürk, maçın ardından basın mensuplarına bugün çok önemli bir maç oynadıklarını söyledi.

Hatay’ı kimsenin unutmaması gerektiğine işaret eden Öztürk, “Hatay’la oynadığımız maçı bir maçtan fazlası olarak gördük. Kimse Hatay’ı unutmasın. Sadece devletin yapacağı değil, Galatasaray dahil tüm büyük kulüplerin yapması gerekenler var. Bunu bir maçtan daha fazlası olarak görüyoruz.” dedi.

Öztürk, maç öncesinde Hatay’daki konteyner kent ve gençlik merkezinin açılışına Dursun Özbek, Adnan Polat ve Erden Timur’un katıldığını kaydetti.

“Milli aradan sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz”

Öztürk, bugün istedikleri futbolu üretemediklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Uzun bir seriden sonra kaybettik. 2 net penaltı verilmedi. 81. dakikada Barış Alper Yılmaz’a verilen penaltıyı sadece tribünden değil defalarca izledik. 90. dakika 6. dakikada İcardi’ye net penaltı O zaman VAR neden var? Kaldırsınlar. Sonra “Hakemin insafıyla, iyi niyetiyle devam edelim. Evet bugün istediğimiz performansı gösteremedik ama sonuca etki edecek iki net penaltı verilmedi. Milli aranın ardından kaldığımız yerden devam edeceğiz.”

Bir gazeteci şu soruyu sordu: “Yabancı bir hakem getirmek mantıklı olur mu?” Soru üzerine Öztürk, bu konunun Kulüpler Birliği ile federasyonun tartışacağı bir konu olduğunu ve kendisinin görev alanına girmediğini açıkladı.

Türkiye’nin her coğrafyasını sevdikleri gibi Hatay’ı da sevdiklerini dile getiren Öztürk, “Lütfen Hatay’dan elinizi çekmeyin, burada desteğe devam edin.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu