Haber

CHP’li Veli Ağbaba, Otizm ve Down Sendromlu Çocukların Kaldığı Konteyner Kenti Ziyaret Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Otizmli ve down sendromlu çocukların kaldığı konteyner kent ziyareti gerçekleştirdi. Ağbaba, Bornovo Belediye Başkanı Mustafa İduğ’u çocuklarla video konferans yoluyla buluşturarak konteyner kentin iklimlendirme ihtiyacını dile getirdi. Başkan İduğ, önümüzdeki hafta başında klimaları konteyner kente teslim edeceklerinin sözünü verdi.

CHP’den Veli Ağbaba 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından özel gereksinimli çocuklar için kurulan konteyner kenti ziyaret etti. Toplantıya otizmli ve down sendromlu çocuklarla gelen Ağbaba, deprem sonrası çocukların yazdıkları yazıları okudu. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ile video konferans yoluyla görüşen Ağbaba, çocukları tanıştırarak selamlarını iletti.

“BURASI 57 KONTEYNERLİ, DOWN SENDROMLU VE OTİZMLİ EVLATLARIMIZIN YAŞADIĞI BİR ŞEHİR”

Konteyner kentin 60 adet klima ihtiyacı olduğunu belirten Ağbaba, “Burada çocuklar sıcaktan mahvoldu. 57 konteynerlik bir şehir burası. Otizmli ve down sendromlu çocuklarımızın yaşadığı bir bölge. Sizden rica ederiz. Bornovalılar da buraya 60 klima göndersin.”

“BORNOVA HALKI NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIR”

İduğ, “Öncelikle geçmiş olsun. Bornova halkı orada ne gerekiyorsa yapmaya hazır. Burada iş insanlarıyla örgütlendik. Malatya“Sana gönderiyoruz” dedi.

“TELEVİZYONA İHTİYACIMIZ VAR”

Video konferansın sona ermesinin ardından Ağbaba, “Hafta içi down sendromlu ve otizmli kardeşlerimizin bulunduğu alana inşallah klima takılacak. Çok şükür dün burada Bornova’da konuşulanları duyduk, tamir ettiler. Klima. Beni izleyen hayırseverler varsa burada da televizyona ihtiyacımız var. İnterneti de kurmaya çalışacağım” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve çocukları Malatya“Matthew Unsurprisingly Esin” şarkısını seslendirdiler.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu