Haber

CHP Elazığ Belediye Başkanı Adayları Tanıtıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, kent genelinde aday gösterilen lider adaylarını basına tanıttı.

CHP Elazığ Belediye Başkanları açıklandı. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği programda ilçeler ve Elazığ Belediye Başkanı vatandaşlara tanıtıldı. Programda Elazığ’da Coşkun Çağlar Duran, Alacakaya’da Yusuf Azad Gürbüz, Arıcak’ta Emrah Coşkun, Keban’da Ahmet Alagöz, Ağır’da Taner Övünç, Maden’de Yılmaz Özer, Arıcak Bükardi’de Efraim Doğan yer alıyor. duyurdu.

Seçim öncesinde Elazığ’da yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Elazığ’a ilk geldiğimde 19 bin olan oyunu 38 bine çıkararak bizi meclise gönderdiniz. O dönemde ben 2018 seçimlerinde tek başıma seçilmeye yetecek oyu alamadım bu yüzden ittifakla seçildim. 2020 2023 yılında Elazığ’da deprem oldu. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Depremin ardından sizler için O süreçle ilgili sorunlar ve yapılacak işlerle ilgili Elazığ’ın sorunlarına verdiğim destek sayesinde 2023 seçimlerinde oyumuz 38 binden 78 bine çıktı. Bana inandınız, bu benim için son derece değerli ve anlamlı. Sizlerden aldığım güvenle bu şehri temsil etmek için çaba harcadım.Şimdi sizden Elazığ’da yeni bir fark yaratmanızı rica ediyorum.Belediye başkanları her dönem seçilir,her belediye başkanının kendine göre seçim vaadleri vardır ama sonrasında Elazığ’da yeni bir fark yaratın. Seçim bitti, herkes rutinine devam ediyor. Belediyecilik görevini sürdürüyor. Elazığ, CHP’nin çok partili hayata geçmesi nedeniyle şu ana kadar belediye başkanlığını alamadığı illerden biri. “Siz nasıl bana fırsat verdiyseniz ben de size kendimi kanıtladım, Çağlar Lider’e bir fırsat verin ve sizi yeni bir belediyecilik anlayışıyla tanıştıralım” dedi.

“Bu yolda desteğinizi istiyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2021 yılındaki il kongresiyle Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olduğunu belirten CHP Elazığ Belediye Başkanı adayı Av. Coşkun Çağlar Duran, “Göreve geldiğim ilk günden itibaren bu şehrin bütün ilçelerini, çoğu köy ve mahallesini tek tek gezdim. İzlediğim siyaset hiçbir zaman partizan bir politika olmadı. Siyasi bir dil geliştirdim. Bu şehirde herkesi kucaklayacak ve 2022 yılında da kimseyi ötekileştirmedim. 41 mahallede 41 günlük bir proje oluşturduk. Bu projemizde bu şehrin her mahallesini tek tek gezdik. Esnaflarımızla bir araya geldik ve Kentte yaşayan vatandaşlarımız, sokak sokak, orada yaşayanlarla her mahallenin sıkıntılarını, sıkıntılarını tartışıp çözüm önerilerimizi sunduk. Bunun sonucunda da bu konuda ortak bir rapor hazırladık. Bu belgeyi bu günlere kadar hazır bulundurduk. Şimdi önümüzde bir seçim var. 7-8 ay önce genel seçimlerde il başkanı olduğum dönemde bu şehir bize büyük bir gurur ve onur vermişti. Bu şehirde oylarımız yüzde yüzün üzerinde arttı. Bu da bunun göstergesi, şehrin bize güvenmesi ve inanması. Şimdi sizden yine aynı inancı istiyorum. Bu şehre farklı bir belediyecilik anlayışı getirmek, bu şehrin ihtiyacı olan sosyal belediyeciliği getirmek, bu şehrin en büyük sorunu olan sorgulanabilir şeffaf belediyeciliği getirmek için yola çıktık. Bu yolda desteğinizi istiyoruz. Amacımız ve amacımız, popülist belediyecilik çatısı altında, şehrin ofisinde değil, şehrin sokaklarında, asgari ücret veya altında geçimini sağlayan vatandaşlara yönelik sosyal desteklerle, sosyal projelerle yola çıkmaktır. kadınlara ve çocuklara yönelik desteklerle, bu şehrin 5 yıl 10 yılını değil 50 yılını hedefleyen projelerle. Amacımız bu şehri bir adım daha ileriye taşımak. “Hep birlikte daha yaşanabilir, daha keyifli, daha doyumlu bir şehir yaratmak” dedi. – ELAZIĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu