Haber

Başkan Savaş: Hatay’ı tehditlere teslim etmeyeceğiz

HATAY(İGFA)- Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş basın toplantısı düzenledi.

Hatay’da çeşitli oyunların oynanmak istendiğini ve Hatay halkının bu tür oyunlara her zaman karşı çıkacağını belirten Önder Savaş, “Hatay’da oynanmak istenen oyunları net olarak biliyoruz. İktidarın Hatay’ın Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilmesini istemediğini biliyoruz. Hatay’daki mülteci işgaline karşı asla sessiz kalmayacağımı herkese ilan etmek isterim. Hatay’da imar kirasına izin vermeyeceğim. Hatay’ı asla tehditlere teslim etmeyeceğimizi sizlerle paylaşmak isterim. Korkmayacağım, yılmayacağım ve pes etmeyeceğim. Hatay bizim canımızdır. Türkiye’deki bedenimiz. “Bu can bu bedeni terk ederse çok farklı durumlara düşeriz” dedi.

Anma töreninde yaşanan provokasyona ilişkin görüşlerini paylaşan Önder Savaş, olaya bütünsel bakılması gerektiğini kaydederek, “Olayın tek bir kişiye atfedildiğini söylemek doğru olmaz. Dört ya da dört kez uyarıldım. 6 Şubat’tan 5 gün önce. Provokasyonların olacağını, grupların mutlaka olduğunu söylediler. Ben de hemşerilerimiz arasındayım.” Her gün seyahat ediyorum. Hatta Hatay’da yaşanan depremden sonra zaman zaman insanların beklentilerine cevap veremiyoruz ya da eksik kalabiliyoruz. Hemşerilerimizin sitemlerini emir olarak değerlendiriyoruz. O sitemler karşısında sorunları onarıyoruz. 15 yıldır hemşehrilerimizle birlikte çalışıyoruz. “İyi niyetiniz ve Hatay’ın korunması dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Savaş, basın toplantısının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “6 Şubat’ı anma törenlerinde yaşadıklarımız sadece bir provokasyon mu?” “Tabii ki değil.” İfadelerini kullandı.

“BENİM İLE GÖKHAN ZAN ARASINDA HİÇBİR kırgınlık YOK”

Bu arada Lider Savaş, eski futbolcu Gökhan Zan ile herhangi bir sorunu olmadığını belirterek, “Futbolcudan ayrıldığında ona sarıldım. Geçen seneye kadar Hatayspor’daydı. Avrupa’da okuyacağını söyleyerek af diledi ve veda etti. Aramızda sert duygular yok. Volkan Hoca Hatayspor’a geldikten sonra böyle oldu. Bu bir tercih meselesi. Hatay’ı taşıyabilecek, daha nitelikli, daha yetenekli, ayakları yere basan bir teknik direktör olsun istedik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu