Haber

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Orman Yangınlarına Dikkat Çekmek İçin Çevreyi Temizledi

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları, Beykoz’daki orman yangınlarına dikkat çekecek SporOrmanda temizlik yaptı.

“Cemre” ekipleri ormandaki çöpleri temizledikten sonra piknik yapan vatandaşların masalarındaki çöpleri de topladı.

Çevre bilinci konusunda ekibin uyarılarını dinleyen vatandaşlar, etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, basına yaptığı açıklamada ormanların yaşam kaynağı olduğunu söyledi.

Dünyanın akciğeri olan ormanların yandığına işaret eden Çekerek, özellikle yaz aylarında insanların nefes almak ve piknik yapmak için gittikleri alanların bilinçsiz ateş kullanımı nedeniyle yandığını söyledi.

Yangınların insanları ve ormanlardaki canlıları çok etkilediğine değinen Çekerek, küresel ısınmanın etkisiyle mevsimsel sıcaklıkların en yüksek seviyede olduğu günümüzde Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan yangın haberlerinin yürekleri burktuğunu söyledi.

Türkiye’de son 10 günde 40 ilde 203 orman yangını çıktığını belirterek, “Orman yangınlarına karşı da çevreyi temizliyoruz. Cemre olarak ülkemizin neresinde bir doğal afet olursa oradayız. Yangın, sel, deprem, heyelan fark etmeksizin Cemre gece gündüz demeden vatanına hizmet eden gönüllü gençlerdir.” dedi.

“Yeşil vatana sahip çıkmak asli görevimizdir”

Çevreyi temizlediklerini ve orman yangınlarına neden olabilecek atıkları ait oldukları çöp konteynerlerine attıklarını vurgulayan Çekerek, şöyle konuştu:

“Piknik yapan vatandaşlarımızdan özellikle yaktıkları mangal ateşini söndürmelerini rica ediyoruz. Ayrıca orman yangınlarına neden olabilecek çöp ve atıkları da toplayıp tekrar çöpe atmalarını istiyoruz. Bu ormanlar hepimizin. Yeşil vatanı korumak bizim asli görevimizdir. Vatandaşlık görevimizi layıkıyla yerine getirmek hepimizin menfaatinedir.”

afsin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu