Haber

Uçak kazasından sağ kurtulan çocuklar 40 gün sonra bulundu

1 Mayıs’ta Kolombiya’nın Amazon Ormanı’na düşen tek motorlu Cessna 206 tipi uçaktan sağ kurtulan 12 aylık bebek ile 4, 9 ve 13 yaşındaki çocuklara 40 gün sonra ulaşıldı. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği çocuklar uçakla başkent Bogota’ya getirildi. Kolombiya Devlet Lideri Gustavo Petro, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bütün ülke sevinci! 40 gün önce Kolombiya ormanlarında kaybolan 4 çocuk sağ olarak bulundu” dedi.

Çocukların akıbeti belirsizdi.

Öte yandan Brezilya’nın Sao Paulo eyaletine bağlı Araraquara’dan Kolombiya’nın Amazon Ormanı’ndaki Guaviare bölgesine giden tek motorlu uçak, 1 Mayıs’ta motor arızası nedeniyle düştü. Başlatılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda 17 Mayıs’ta uçağın enkazına ulaşılırken, aralarında pilot ve çocukların annesi Magdalena Mucutuy’un da bulunduğu 3 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Kolombiya Devlet Lideri Petro ise 17 Mayıs’ta yaptığı paylaşımda çocukların hayatta olduğunu açıklamış ancak daha sonra bu bilginin doğrulanmadığını belirterek paylaşımını silmişti.
Çocukların kazanın ardından uçaktan inerek yardım bulmak için yağmur ormanlarına gittikleri ve meyve yiyerek karınlarını doyurdukları belirtildi.

haber-aybasti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu