Haber

Tolunay Kafkas’ın şaşırtan itirafının ardından Fenerbahçe taraftarları yaşananlara şükretti: Neyse ki olmadı.

Ümit Milli Takım’ın başındaki performansıyla sık sık eleştirilerin hedefi olan Teknik Direktör Tolunay Kafkas, NTV’ye konuştu. Futbol kariyeri hakkında konuşan Kafkas, dikkat çekici bir itirafta bulundu.

“FENERBAHÇE’DE OYNADIM”

Ali Şen’in başkanlığı döneminde Fenerbahçe kapısından döndüğünü belirten Tolunay Kafkas, “Tabii ki Fenerbahçe’de oynadım. O zamanki haberler doğru. O dönemin başkanı Ali Şen ile anlaşmıştık. Ama yapan Ünal Karaman’dı. Bu transferi tercüme etti. O hep ağabeydi. O zamanlar ya ben satılacaktım ya da Küçük Orhan satılacaktı. Ben kaldım, Orhan Beşiktaş’a gitti.” söz konusu.

HAYRANLAR MİNNETTAR

Futbolculuk yaptığı dönemde Trabzonspor’la özdeşleşen Tolunay Kafkas’ın bu açıklamasının ardından Fenerbahçe taraftarları, “Fenerbahçe’nin sadakası var” dedi. ve “Neyse ki Tolunay Kafkas’ta Fenerbahçe forması yoktu.” yorumlar yaptı.

“MİLLİ TAKIMDA BAŞARILIYIM”

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü olarak başarılı mısınız? Kafkasya’nın sorusuna ise Kafkas, “Evet! İnşallah 18 oyuncuyu ulusal grup süresi vermişizdir. Gençler ulusal gruplarında U17 kadrosu 2 kez Avrupa Şampiyonası’na, 1 kez de Dünya Şampiyonası’na katılmıştır. U19 kadrosu Avrupa Şampiyonasına katıldı.U23 Takımımız İslam Oyunlarına katıldı.Altın madalya kazandı. Referansımız oyunculardır. Tolunay Kafkas hakkında bilgi almak istiyorsanız oyunculara sormalısınız. Neler yaptığımı ve onları nasıl geliştirdiğimi öğrenebilirsiniz.” yanıtını verdi.

Tolunay Kafkas’ın açıklamalarının devamı şöyle:

“YETİŞEN BİR TOLUNAY VAR”

“Öfke çok ilginç bir duygu. Çok yüksek tutarsan agresif olursun, düşük tutarsan korkak olursun ama orta düzeyde tutarsan kalbini yükseltir. Hatalar yaptım. ama pişirip pişirip bana getiriyorlar 15 yıllık Tolunay gibi değil artık olgunlaşan bir Tolunay var.

“BİZ TRABZONSPORLU OLDUK”

Ünal Karaman transfer olduğumda Trabzonspor’a gitmemde büyük destek oldu. Başka takım aramadık ve Trabzonspor’a gitmek istedik ve Trabzonspor olduk. Kişi kazandıkça özgüveni artar. Trabzonspor’da bulunduğumuz dönemde bu grup şampiyonluk dışında her şeyi yaptı. Kendimize olan güvenimiz tavan yaptı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu