Ekonomi

Telefonica Germany: Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye yapılan aramalar 17 Şubat’a kadar ücretlendirilmeyecek

Telekom şirketi Telefonica Germany, Kahramanmaraş merkezli toplam 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye yapılan aramaların 17 Şubat’a kadar ücretlendirilmeyeceğini açıkladı.

Telefonica Almanya’dan yapılan açıklamada, yıkıcı depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye halkına taziyelerde bulunuldu.

Açıklamada, Telephone’un kendi markaları O2, O2 Business, Blue, AY YILDIZ ve Ortel Mobile’ın 9-17 Şubat tarihlerinde Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye göndereceği arama ve SMS’lerden ücret alınmayacağı belirtildi.

Söz konusu dönemde yapılan açıklamada, “Bu, insanların aileleri, arkadaşları ve sevdikleriyle bağlantıda kalmasına yardımcı olmak içindir.” “Aynı zamanda sahadaki yardımcıları da destekliyor. Tüm ekiplerimizde yardım etme isteği muazzam. Diğer yardım seçenekleri şu anda inceleniyor.” terimler kullanıldı.

Telefon İcra Kurulu Başkanı (CEO) Markus Haas, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Türkiye ve Suriye’den gelen görüntülerin kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.

Haas, “Deprem felaketi beni derinden sarstı. O2 Telefonica ve AY YILDIZ’daki ekiplerimizin istekliliği ve desteği beni daha da etkiledi. Bağışlar, yardım çalışmaları veya umut ve güven veren davet ve açıklamalar… Her Katkı değerlidir. Muhtaç Sahipleri için birlikte olmaya devam edelim.” sözlerini kullandı.

haberatabey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu