Haber

Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın Türkiye Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti

Saadet Partisi İBB Genel Başkan Adayı Birol Aydın, Türkiye Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti. Aydın, “Rumeli’nin ve Bosna’nın bu milletin zihninde, gönlünde neleri geliştirdiğini birbirimize anlatmadan biliyoruz. Rumeli bizim sevdamızdır. Rumeli aynı zamanda gönül yaramızdır. Rumeli’yi Türkiye’nin bir parçası olarak görüyoruz. Erbakan Türkiye için vizyon ve “Aliya İzzetbegoviç’in derinliğine ihtiyacımız var” dedi.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, Bayrampaşa’da Türkiye Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti. Aydın, Türkiye Bosna Sancak Derneği Lideri Prof. Dr. Sedat Çok ile görüştü. Aydın’a, Saadet Partisi Bayrampaşa Belediye Başkanı Adayı İsmail Acar, İstanbul İl Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Sadıkoğlu ve Fatih Elbaşı ile ilçe belediye başkanları eşlik etti. Birol Aydın’a Boşnak böreği ikramı yapıldı. Aydın daha sonra dernek üyelerinin sorularını yanıtladı.

“DÜNYANIN BAŞKENTİ OLMAK ÜZERE TASARLANMIŞ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ”

Aydın, “Umarım bu bir araya gelme, her şeyden önce Bayrampaşa için bir araya gelmemize ve uğruna çalıştığımız değerlerin şehrimizde yaygınlaşmasına vesile olur. Öyle bir şehirde yaşıyoruz ki; Dünyanın başkenti olmaya aday, tüm parametrelerle bunu hak eden bir şehir, bir coğrafya, ama 2024’teyiz, seçim arifesindeyiz, gideceğiz. Anketler. Nice adaylar, nice kampanyalar, nice vaatler ve bundan önce İstanbul’a onlarca hizmet. Elimizi vicdanımıza koyacağız. 2004’ten bugüne İstanbul, Kadir Topbaş döneminde ve son 5 yılda Ekrem Bey” İmamoğlu döneminde hiçbir hizmet verilmedi mi? Hiç yatırım yapılmadı mı? Sosyal belediyecilik adına hiçbir hizmet yapılmadı mı? Hiç şüphe yok ki yapıldı. Ama bugün İstanbul’da yaşayan 16 milyon insanımızın ve 11,5 milyon seçmenimizin sorunlarını sorduğumuzda her yerden ses geliyor” dedi.

“Saadet Partisi Olarak HALKIMIZA DÜRÜSTLÜK, AHLAK, ŞEFFAFLIK VE DENETLENEBİLİRLİK SÖZ VERİYORUZ”

‘Farklı bir İstanbul mümkün’ sloganıyla yola çıktıklarını belirten Aydın, “Yöneticinin işi her acı noktasına dokunmaya çalışmaktır. Saadet Partisi olarak milletimize dürüstlük, ahlak, şeffaflık ve kontrol edilebilirlik sözü veriyoruz. Gerçeklerle yüzleşmek istiyoruz ve ne yaparsak yapalım İstanbul’u değiştirebiliriz.” Bir İstanbul inşa edebiliriz, söz veriyoruz. Daha fazlasını söylemeye gerek yok. Bu bağlamda Bayrampaşa’da ilk ziyaret edilecek yer olarak Boşnak Sancak Derneği’nin değerli lider ve üyelerini gördük. Rumeli ve Bosna’nın bu milletin zihninde, gönlünde neler döndüğünü birbirimize anlatmadan biliyoruz. “Rumeli bizim aşkımızdır. Rumeli aynı zamanda gönül yaramızdır. Rumeli’yi Türkiye’nin bir parçası ve kendisi olarak gördüğümüzü ifade ediyoruz. Türkiye’nin bir Erbakan vizyonuna, Aliya İzzetbegoviç derinliğine ihtiyacı var” dedi.

“BİR BAŞKA BAYRAMPAŞA MÜMKÜN, BAŞKA BİR İSTANBUL MÜMKÜN” SLOGANIYLA ÇIKTIK

Bayrampaşa Belediye Başkanı Adayı olarak katıldığı ilk programın bu olduğunu belirten İsmail Acar, “Buradan siyasi seçim çalışmalarımıza başlıyoruz. Seçimlerle ilgili gündem ağırlaşmaya başladı. Saha hareketlenmeye başladı. Bayrampaşa İstanbul’un küçük ilçelerinden biri ama nüfus bakımından 57 il merkezinden daha büyük.” Yoğunluk açısından ise İstanbul’da kilometrekareye düşen kişi sayısı 2.900 civarında, Bayrampaşa’da ise ortalama 30 bin civarında. Bunun avantajlarını olduğu kadar dezavantajlarını da hissetmeye başladık. Neredeyse boğulacağımızı hissetmeye başladık. Özellikle yoğun saatlerde trafiğin yoğun olduğunu hissediyoruz. Güzel iş yapıldı. Var ama bu eserler artık yaralarımıza merhem olmuyor. Bir zihniyet dönüşümüne ihtiyacımız var. Bu anlayışla artık İstanbul abluka altına alınmıştır. Bayrampaşa da abluka altında. Dolayısıyla buna bir sınırlama getirmemiz gerekiyor. Şehir artık yaşanmaz hale geldi. Bu konuda mutlaka Milli Vizyon belediyeciliğine ihtiyaç vardır. Bizler önce ahlak ve maneviyat ilkesiyle yola çıkan bir topluluğuz. Bizler işimize samimiyetle, özveriyle, çaba harcamadan inanan insanlarız. Bu anlamda Saadet Partisi’nin bu seçimde kullandığı ‘Başka Bayrampaşa mümkün, başka İstanbul mümkün’ sloganıyla yola çıktık. Bir Bayrampaşa’nın daha mümkün olduğuna inanıyoruz. Bunu da ortaya koyacağız” dedi. işimiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu