Haber

Rusya’dan Kuzey Kore ziyareti: Savunma Bakanı Shoigu Pyongyang’da

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ilk kez ziyaret ettiği Kuzey Kore’de mevkidaşı Kang Soon Nam ile bir araya geldi. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Shoigu, Kang ile yaptığı görüşmede Rusya ve Kuzey Kore’nin savunma alanında iş birliği planlarına değindi.

Ortak amacın ve güçlü işbirliği tarihinin Rusya ile Kuzey Kore’yi birbirine bağladığını, Pyongyang’ın Moskova’nın önemli bir ortağı olduğunu belirten Shoigu, askeri düzeyde iş birliğini geliştirme planları yaptıklarını kaydetti.

Sputnik’in haberine göre Shoigu, “Bugünkü görüşmelerin savunma kurumlarımız düzeyinde iş birliğinin pekişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Sizinle tanışmak ve tanışmak benim için bir zevkti. Başkent Pyongyang’ı ziyaret davetinizi minnetle kabul ettim. dost ülke Kuzey Kore.”

ANITILARA ÇİÇEK BIRAKIN

Ortada Shoigu, 1945’te Kuzey Kore’nin kurtuluşu sırasında hayatını kaybeden Sovyet askerlerinin anısına Kuzey Kore halkına bir şükran göstergesi olarak dikilen Kurtuluş Anıtı’na çiçekler bıraktı. başkentteki Mansu Tepesi’ndeki eski başkanlar Kim Il Sung ve Kim Jong Il’in anıtları. (DIŞ HABERLER)

sarizajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu