Ekonomi

Pfizer Hisseleri İlk Çeyrekte Beklenenden İyi Gelen Kazanç ve Gelirlerin Ardından Yükseldi

Pfizer (PFE (NYSE:PFE)) hisseleri, ilaç şirketinin finansal analistlerin tahminlerini aşan ilk çeyrek kazanç ve gelirlerini açıklamasının ardından Çarşamba günü piyasa öncesi işlemlerde %3 oranında artış gösterdi.

Hisse başına kazanç (EPS) 0,82 dolar ile ortalama analist tahmini olan 0,53 doların üzerinde gerçekleşti. Gelir 14,9 milyar $’a ulaşarak 14,04 milyar $’lık ortalama analist tahminini de aştı.

Bu arada, araştırma ve geliştirme (AR-GE) için düzeltilmiş giderler 2,48 milyar dolar olarak raporlandı ve bu rakam beklenen 2,66 milyar doların altında kaldı. Öte yandan, pazarlama, bilgi yayma ve yönetim (SI&A) için düzeltilmiş giderler 3,45 milyar dolarla beklenen 3,39 milyar dolara kıyasla biraz daha fazla oldu.

Pfizer, 2024 yılının tamamı için 2,21 dolarlık ortalama tahmine karşılık 2,15 ila 2,35 dolar arasında bir EPS aralığı öngörüyor. Şirketin gelir tahmini, beklenen 60 milyar dolara kıyasla 58,5 milyar dolar ile 61,5 milyar dolar arasında değişiyor.

Bu mali görünüm, Comirnaty ve Paxlovid ürünlerinden (sırasıyla 5 milyar dolar ve 3 milyar dolar) yaklaşık 8 milyar dolar ve yerleşik Seagen ürünlerinden yaklaşık 3,1 milyar dolar öngörülen gelirleri içermektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Albert Bourla, “2024’ün ilk çeyreğinde COVID-19 dışı ürün portföyümüzde güçlü bir performans elde ettik; bu performans, yeni piyasaya sürülen ve satın alınan ürünlerimizden elde ettiğimiz gelir artışının yanı sıra, özellikle Vyndaqel ailesi, Eliquis ve Prevnar ailesi olmak üzere birkaç önemli yerleşik ürünümüzün yıldan yıla önemli gelir artışını da içeriyor” dedi.

“Genel olarak, yıl için olumlu bir yön belirleyen ve iyi yönetilen ilk çeyrek konusunda iyimserim. Pfizer’in ticari yönetim ekibi, hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de küresel olarak bir dizi önemli büyüme ürününde kanıta dayalı fırsatlara odaklanıyor ve bu olumlu eğilimi önümüzdeki çeyreklerde de sürdürmeyi planlıyoruz.”

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu