Ekonomi

NIATR Başkanı Alikaan Çiftçi Yeniden Seçildi

Nükleer Sanayi Derneği (NIATR) Yönetim Kurulu Lideri yine Alikaan Çiftçi oldu.

NIATR’den yapılan açıklamada derneğin genel kurul toplantısının yapıldığı belirtildi.

Toplantıda yeniden yönetim kurulu başkanlığına Alikaan Çiftçi’nin seçildiği, başkan yardımcılıklarına Koray Yenigurbüz, Ömer Kaya, Gizem Özden, Antonie Bondoux ve Şevket Alacacı’nın, yönetim kurulu başkanlığına da Nesrin Sevimli’nin atandığı belirtildi. Genel sekreter.

Kaan Sümer, Mert Albayrak, Uğur Aytuna, Hasan Yeşiloğlu ve Barış Yağcı’nın da yönetim kurulu üyeleri olduğu belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen NIATR Başkanı Alikaan Çiftçi, yeni dönemde Türkiye’nin nükleer hedefleri doğrultusunda daha aktif çalışmalar yürüteceklerini vurgulayarak, “Bu bağlamda biz nükleer sanayiciler olarak rolümüzü güçlendireceğiz ve Hem Türkiye’nin artan nükleer hedefleri hem de dünyadaki bu durum nedeniyle etkililik” diye konuştu. “Türk şirketlerinin Orta Doğu ve Afrika’da yeni nükleer santral projelerine imza atmasını istiyoruz. Türk nükleer sanayicileri yeni projelere ve dünyaya açılmaya hazır.” ifadesini kullandı.

Dernek olarak Nükleer Güç Ajansı ve Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu başta olmak üzere birçok kuruluşla güçlü bağlantılar geliştirdiklerini belirten Çiftçi, “Nükleer sektörde çalışan diğer kuruluşlarla ilişkilerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Türk sanayisinin nükleer enerji sektöründe daha aktif olması için proje ve etkinliklerimizin sayısını artırın.” söz konusu.

Çiftçi, uluslararası etkileşimi artırmaya yönelik atılan adımlarla birlikte Londra merkezli New Nuclear Monitoring Institute ve Korean Nuclear Association gibi küresel nükleer endüstri dernekleriyle yeterli niyet anlaşması sayısının 19’a ulaştığını kaydetti. Çiftçi, geziler düzenleneceğini belirtti. önümüzdeki dönemde Çin, İngiltere, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, ABD ve Kanada’ya ihracat gerçekleştireceğiz.

Genç yetenekleri desteklemek ve bölüme katılımlarını sağlamak amacıyla “Gençlik Komitesi” kurma fikrini değerlendirdiklerini belirten Çiftçi, kamu kurumlarıyla bağlantıların artırılması ve yenilikçiliğin geliştirilmesi amacıyla stratejik plan hazırladıklarını kaydetti. departman için projeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu