Haber

MHP’den İYİ Parti’ye İttifak Çağrısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Genel Lider Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye katılım davetini yayınladı. Açıklamada, “Cumhurbaşkanımız İYi Parti’ye yeni bir çağrı iletiyor ve siz değerli kamuoyu ile paylaşıyor. Biz sizi çağırdık eve dönmediniz, memleketin bekası için yerel yönetimde komşu olalım” ifadelerine yer verildi. . MHP’nin ittifak çağrısına yanıt veren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, “Devlet üçüncü bir yol istiyorsa, milliyetçiler ligi kurmak istiyorsa biz zaten varız. Buyrun” dedi.

MHP’DEN UYGUN PARTİSİNE İTTİFAK ÇAĞRISI

2019 yerel seçimleri ve 14 Mayıs genel seçimlerinde CHP ve Millet İttifakı’nın ana paydaşı İYİ Parti’nin bundan sonraki süreçte nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu oldu. CHP ile yeni bir ittifaktan yana olmayan GÜZEL Parti, MHP’den davet aldı.

“ÜLKENİN FAYDALARI İÇİN YEREL GÜÇTE KOMŞU OLALIM”

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, CNN Türk’ten Hande Fırat’a İYİ Parti’ye Genel Lider Devlet Bahçeli’den mesaj gönderdi. Bahçeli yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde YETERLİ Partisi’ne ittifak çağrısında bulundu. Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Sayın Cumhurbaşkanımız 1 Ağustos 2019 tarihinde Twitter üzerinden bir mesaj yayınlayarak geçmişte MHP’de olup daha sonra ÂLÂ Partisi’ne geçen isimlere davette bulunmuştur. ‘Sizi aradık. , eve dönmedin, memleketin iyiliği için yerel yönetimlerde komşu olalım’ dedi.

İYİ PARTİ’DEN BAHÇELİ’NİN ARAMASINA İLK CEVAP

İYİ Parti’nin bu çağrıya yanıtı büyük merak konusu olurken parti adına ilk açıklama İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın’dan geldi. Tamga Türk’ün internet sitesine açıklama yapan Akalın, “Devlet beyefendisi üçüncü bir yola davet yapıyorsa yani milli lig kurmak istiyorsa biz zaten oradayız. Buyrun. Ama o varsa. Bir siyasal İslamcının önderliğinde Türk milliyetçiliği sunuyor, özünde gereğini yapıyor, bize gerek yok.”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın.

TÜRKKAN: HERKES 26 AĞUSTOS’U BEKLEYİN

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener’in yapacağı açıklamaya işaret ederek, “Herkes 26 Ağustos’u bekleyin..!” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu