Haber

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı sel felaketinin siyasi malzeme olarak kullanılmaması çağrısında bulundu

Libya Cumhurbaşkanlığı Konseyi Lideri Muhammed el Menfi, başta Derna kenti olmak üzere ülkenin doğusunu etkileyen sel felaketinin siyasi araç olarak kullanılmaması çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kurulu Basın Ofisi tarafından paylaşılan videoda açıklamalarda bulunan Menfi, Libya’nın doğusunu etkileyen sel felaketinden bahsetti.

Nefi, “Siyasi liderlere ve kurum yöneticilerine sel felaketini siyasi malzeme olarak kullanmamaları çağrısında bulunuyorum.” söz konusu.

Ülkenin doğusunda birçok kentin selden etkilendiğini belirten Aksi, sel felaketinin siyasi araç olarak kullanılmasının “felaketle mücadele çabalarını olumsuz etkileyeceğini” vurguladı.

Nefi şu ifadeleri kullandı:

“Kardeşlerimizin acısını dindirmek için bu zorlukları hep birlikte, tek yumruk, tek yürekle aşmamız gerekiyor. Bu tür bela ve felaketler bize her zaman dayanışma ve yardımlaşmanın önemini hatırlatıyor.”

Orta Akdeniz’de etkili olan ve 10 Eylül’de Libya’nın doğusunu vuran “Daniel” fırtınası, Bingazi, Beyda, Marj, Suse ve Derna kentlerinde su baskınlarına neden oldu.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti, sel felaketinde şu ana kadar 6 bin kişinin öldüğünü, binlerce kişinin de kayıp olduğunu duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu