Haber

Kılıçdaroğlu 6’lı tablonun adayı mı? 6’lı masanın adayı kim olacak?

Kılıçdaroğlu 6’lı tablonun adayı mı? Sorusu toplantının ardından merak edilmeye ve arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihini 14 Mayıs olarak açıklamasının ardından siyasi partiler seçim hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda adaylar hakkında konuşmak için İYİ Parti konutunda ilk kez 6 kişilik bir masa toplandı. Peki Kılıçdaroğlu 6’lı masanın adayı mı? 6’lı masanın adayı kim olacak?

KILIÇDAROĞLU 6’LI MASA ADAYI MI?

Seçim tarihi belli olsa da 6’lı tablonun adayı hala gizemini koruyor. Ancak CHP Genel Merkezi’ne asılan afişin ardından herkes “Kılıçdaroğlu 6’lı masanın adayı mı?” sorusunu sormaya başladı. Seçimlere yaklaşık 4 ay kalırken, 6’ncı tablo için 3 isim aday olarak öne çıkıyor. Adaylık için konuşulan isimler arasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Anlara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da yer alıyor.

MANSUR YAVAŞ ADAY OLACAK MI?

6’lı tabloyla belirlenecek olası cumhurbaşkanı adayları olarak belirlenen CHP lideri Kılıçdaroğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş, Ankara’da temel atma töreninde bir araya geldi. Yavaş, konuşması sırasında Kılıçdaroğlu’na dönerek, “Bu parkın açılışını Başkan olarak onurlandıracağınızı umuyorum” dedi. O anda salondakiler ayağa kalkıp bu sözleri alkışladılar.

tut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu