Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nda Dönem Etkinlikleri Devam Ediyor

Memduh Büyükkılıç’ın ‘Ağaç gençken eğilir’ ilkesiyle kurduğu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Fuat Attaroğlu Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu, eğitim-öğretim döneminde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Çocuklar ve veliler, Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nda yoğun bir dönem geçirdiklerini dile getirerek, Önder Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, çocukların yoğun geçen eğitim dönemini en verimli şekilde geçirebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nda faaliyetlerini sürdürüyor. Dönem boyunca pek çok etkinliğin gerçekleştirildiği Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nda çocuklar, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Çocuk kütüphanesinin dolu olduğunu ve çok mutlu olduklarını ifade etti.

Kütüphane sorumlusu Özben Topçu, kütüphanede yarıyıl tatilinin beklenenden fazla geçtiğini, katılımcıların il dışından ve ilçelerden geldiğini anlattı.

“Oğlum her geldiğinde buradan çok mutlu ayrılıyor”

4 yaşındaki oğlunun her geldiğinde Fuat Attaroğlu Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’ndan çok memnun ayrıldığını belirten Mustafa Postçu, “Oğlum 4 yaşında. Onu Belediyenin Fuat Attaroğlu Çocuk Kütüphanesi’ne getiriyorum. Farklı özellikleri var. Oğlum okula her geldiğinde buradan çok memnun ayrılıyor. “Bu sayede ders ortamını ve sınıf ortamını başlamadan önce görmüş oluyor. Buradaki öğretmenler çok ilgili. Bu hizmetlerden dolayı belediyemize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Neslihan Akkuş, “Bence çok güzel bir çalışma. Ben çok beğendim. Çocuklar evde televizyonla, tabletle meşgul olmasınlar, buraya gelmeliler. Burada yapılan tüm etkinliklere katılabilirler. Güzel iş.”

Çocuğunun çocuk kütüphanesinde sosyalleştiğini kaydeden Ayla Özdamar, “Burayı çok seviyoruz, sürekli gelmek istiyor. Çocuğumun sosyalleşmesini istiyorum. Biz de onun bir şeyler öğrenmesini istiyoruz. Müzik için geliyor,” dedi. müzikte ritmi öğreniyor, yeni müzik enstrümanları öğreniyor.”

“Büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum”

Saadet Çelik, Çocuk Kütüphanesi’ne ilk kez geldiklerini ve çocuğunun çok memnun kaldığını belirterek, Emeklerinden dolayı Başkan Büyükkılıç ve ekibine teşekkür etti. Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok nezih bir ortam, tesisler her açıdan çok güzel, ulaşım konusunda da bir sıkıntı yok. Büyükşehir Belediye Başkanımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayılarının artmasını tavsiye ediyorum. Çocuklarımızı götüreceğimiz yerlere, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

“Burayı çok seviyorum. Tatilde bile buradayım”

7 yaşındaki Yüsra Neşe Ay da çocuk kütüphanesini çok sevdiğini belirterek, “Bayramda Çocuk Kütüphanesi bize hediye oldu. Burayı çok seviyorum. Ben de tatil için buradayım. Okul günlerinde gelmek istiyorum ama okul çok uzun sürüyor. Bugün kardeşlerimle birlikte biraz eğlenelim diye geldim. Umarım her zaman.” “Bir gün buraya geleceğim” dedi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Fuat Attaroğlu Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nda Fotoğraf, Masal, Sinema, Müzik ve Oyun atölyeleri devam ediyor. Öğrenciler diledikleri atölye çalışmasına ücretsiz katılabilirler. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu