Haber

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: Halkın bize güveni büyük

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur ve Melis Yaşar’ın konuğu oldu. Şahin, 6 Şubat depremi sonrası Gaziantep’te yapılan çalışmalar, Tek Yürek Çarşısı Projesi, İslahiye ve Nurdağı’nda belirlenen yeni organize sanayiler hakkında bilgi verdi. Şahin süreçle ilgili olarak, “Halkın Cumhurbaşkanına ve yerel yönetime güveni büyük. AK Parti girdiğimiz sınavdan zaferle çıktı.” İfadelerini kullandı.

NURDAĞI’NDA 1 MİLYON METREKARE ORGANİZE SANAYİ

Kentte depremden en çok etkilenen İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde son durumu anlatan Şahin, deprem evlerinden 4’ünün 3’ünün tamamlandığını, kalanların da teslimi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Şahin, kentte yaşayan halkın “Cumhurbaşkanına ve yerel yönetime büyük güven duyduğunu” söyledi. “AK Parti girdiğimiz sınavdan galip çıktı.” Şu şekilde konuştu:

Organize sanayideki çalışmalara ilişkin son durumu aktaran Şahin, Nurdağı’nda 1 milyon metrekarelik alanın sanayi bölgesi olacağını, bakanla sanayinin kurulacağı bölgenin kurulması konusunda görüştüğünü duyurdu. Bölgede rüzgar ve güneş enerjisi için gerekli panel ve bataryalar üretilmektedir.

TEK KALP PİYASASI

Depremin ardından açılan Tek Yürek Çarşısı’na değinen Şahin, çarşıda 4-6 yaş anaokulu, GASMEK, tiyatro ve spor alanlarının bulunduğunu, psikososyal destek birimleri ve sosyal pazarlar aracılığıyla halka ulaşıldığını söyledi.

Kentte deprem nedeniyle ortaya çıkan psikolojik destek ihtiyacı hakkında bilgi veren Şahin, “Tomurcuk Projesi” üzerinde çalıştıklarını, bu projeyle depremde anne ve babasını kaybeden çocuk ve gençlerin eğitim süreçlerinin desteklendiğini söyledi. proje. Depremin ardından kentte Ortez Protez Merkezi açtıklarını hatırlatan Şahin, merkezle ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de ilk kez şehrimizde yapıldı.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu