Haber

Erdoğan: CHP beceriksizliğin ve ideolojik taassubun esiri oldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Son seçim yenilgisinde tüm suçu ’13’üncü Cumhurbaşkanımız’ diye övdükleri Sayın Kemal’e yüklediler. Türkiye’yi yönetmeye ehil gördükleri kişiyi görmediler.” kendi partisini yönetmeye yetecek kadar.” söz konusu.

Erdoğan, Tekirdağ Valiliği önündeki meydanda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, beceriksizliğin, beceriksizliğin ve ideolojik bağnazlığın CHP’yi esir aldığını, el attıkları her şeyin kuruduğunu, çöktüğünü, çürüdüğünü söyledi.

CHP’nin yönettiği illerde vatandaşların bırakın vizyoner projelerle buluşmayı, klasik belediyecilik hizmetlerini bile almakta zorluk çektiğine işaret eden Erdoğan, “Düşünebiliyor musunuz? Millet görev verdi, yetki verdi, imkan sağladı ama bunlar geliyor. Temel atmamakla, asfalt dökmemekle, yol yapmamakla övünebilirler.Bazıları, “Belediye başkanı olduğu şehri fırsat buldukça, fırsat buldukça ziyaret ediyor. Yönetimdeki zaaflarından dolayı ya hükümeti ya da vatandaşı suçlayarak kendi eksikliklerini kapatmaya çalışıyor.” dedi.

Erdoğan, 14 ve 28 Mayıs seçim sürecinde buna bir kez daha tanık olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Bugün bile andıkça onlar adına utanç duyduğumuz depremzedelerimize hakaret etmekten çekinmediler ama bir kez bile kendilerinden hesap sormadılar. Bir kez bile egolarını ayaklar altına alıp vatandaşı eleştirmediler. Milleti işaret ederek aynanın karşısına geçtiler ve ‘Acaba nerede yanlış yapıyoruz?’ diye sordular. Bu soruyu kendilerine sormadılar. Bir günah keçisi bulup hiçbir şey olmamış gibi yüzsüzce yollarına devam ettiler. Son seçim yenilgisinde tüm suçu, “bizim” diyerek övdükleri Kemal Bey’e yüklediler. 13. Cumhurbaşkanı.” Türkiye’yi yönetmeye ehliyetli gördükleri kişiyi, kendi partilerini yönetmeye ehliyetli görmediler.”

“Anadolu halkını hiçbir zaman hizmete ve saygıya layık görmediler”

Başta CHP olmak üzere muhalefetin tarihine baktığımızda bunun gibi sayısız tuhaflık ve skandallarla karşılaşacağımızı belirten Erdoğan, CHP’nin Türkiye’deki tarihinin aynı zamanda millete ve milli iradeye meydan okumanın, mücadelenin tarihi olduğunu söyledi. milletin değerleriyle.

CHP’nin Anadolu halkını hiçbir zaman hizmete ve saygıya layık bulmadığını belirten Erdoğan, “Emek vermek, çalışmak, ter dökmek ve seçmenin gönlünü, aklını kazanmak yerine hep kolay yolu seçmişlerdir. Bazen de kolay yolu seçmişlerdir. vesayet merkezlerinden, bazen emperyalist güçlerden, bazen de son seçimlerden.” Haliyle terör baronlarından yardım umdular. Aylar boyunca Kandil’deki terörist elebaşları açıkça kendilerine oy istedi. Böylece? Kandil’den oy istediler. Tekirdağlı kardeşim Kandil’den oy isteyenlerin uzatmalarına oy verecek mi?” dedi.

Seçimlere 50 gün kaldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “50 gün sonra sandıkta gereken cevabı vermeye hazır mıyız? Bu utanmazlığa CHP’den ve müttefiklerinden bir kez olsun itiraz gelmedi. Bugün kapalı kapılar ardında bölücü örgütün uzaktan kontrol ettiği yapılar varken dikkatli olun, çay demleyerek değil hani demleyerek.” “Seçim kazanmaya çalışıyorlar. Neden bu tür yöntemlere başvuruyorlar biliyor musunuz? Çünkü millete, milli iradeye saygıları yok.” dedi.

“Demokrasiye ve demokratik kültüre bağlılıkları yok”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’ta AK Kadınlarla birlikte sandıkları havaya uçuracaklarına inandığını belirterek, şöyle konuştu:

“Demokrasiye bağlılıkları, demokrasi kültürü yok. Vatandaşa karşı sorumluluk duygusu yok. Sokağı dinleme, danışma alışkanlıkları yok. Sorma erdemleri yok. Hatalarından dolayı milletten af ​​diliyorlar. Yaptıkları hatadan dolayı milletten af ​​dileme meziyetleri yok. Türkiye’yi büyütmek, Türkiye’ye destek olmak istemiyorlar.” Ufuk çizmek, ülkemizin önünü açmak, yeni yatırımlarla şehirlerimizi geliştirmek konusunda hiçbir sıkıntı yok. Peki onun yerine ne var? Tek parti döneminin faşizmine bir özlem var. Vatandaşı küçümseme hastalığı var. Terör örgütlerine şaşı bakma zihniyeti var. Siyasi gelecekleri için herhangi bir şey yapma omurgasızlığı var. “Seçim meydanlarında tutamayacakları sözler verme ihaneti var. Çocuk oyuncağı olarak gördükleri kupon belediyeleriyle kıyasıya mücadele hırsı var. Bir de korkutma, sindirme, sömürme ihtiyacı var. İradelerine el koyan vatandaşlarımızın kaygıları var. Gençler bugüne kadar hep bunu yaptı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir şekilde yalan ve sömürü politikasıyla gemilerini yönettiler. Kökenleriyle, inançlarıyla, meşrepleriyle, mezhepleriyle, yaşam tarzlarıyla milletimizi endişelendirerek siyasi kariyerlerini bir şekilde garanti altına aldılar ama şimdi tüm kredilerini tükettiler” dedi. milletin gözünde sıfırlarını tüketmişler.” Sanki konuşuyordu.

(Devam edecek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu