Haber

Engelliler Haftası Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde Kutlandı

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Özel İnsani Eğitim Merkezi’nde ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla düzenlenen kutlama programında özel kişiler doyasıya eğlendi.

Toplumun değerli bir parçasını oluşturan engellilerin sorunlarını gündeme taşımak ve hayata onların penceresinden bakarak farkındalık yaratmaya çalışmak amacıyla “Engelliler Haftası” münasebetiyle program düzenlendi. Birleşmiş Milletler üyesi tüm ülkelerde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri ​​arasında kutlanmaktadır.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Özel İnsan Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda özel kişiler için çeşitli etkinlikler düzenlendi. zihinsel engelli bireyler.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın da katıldığı programda, Nevşehir Belediyesi Özel İnsan Eğitim Merkezi ve Nevşehir Gençlik Kolları sorumlusu eğitmenler gözetiminde halat çekme, bilek güreşi ve atletizm yarışları ile özel kişilere ikramlarda bulunuldu. ve Spor İl Müdürlüğü.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu