Haber

Bakan Özhaseki’den “Sıfır Atık” paylaşım açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, G20 Presidents’ Hill bildirgesinde “Sıfır Atık girişimlerinin önemine vurgu yapılıyor” ibaresinin yer aldığını belirterek, “Sıfır Atık sadece bir çevre hareketi ve döngüsel bir harekettir.” dedi. ekonomi“Örnek olmaktan uzak, uluslararası alanda değerli bir ilke ve vazgeçilmez bir kural olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.”

Bakan Özhaseki, sosyal medya hesabından Sıfır Atık Projesi ile ilgili bir paylaşım yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde 2017 yılında başlatılan projenin her geçen gün büyüdüğünü vurgulayan Özhaseki, şöyle konuştu:

“9-10 Eylül tarihlerinde Yeni Delhi’de gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi kapsamında, bildirgenin 37. sayısında BM’nin 77/161 sayılı kararına atıfla ‘Sıfır Atık girişimlerinin öneminin vurgulanması’ ibaresi yer aldı. Küresel vurgu, uluslararası ödüllerle birlikte, Sıfır Atık hareketinin ne kadar doğru ve önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

“Artık Sıfır Atık, sadece bir çevre hareketi ve döngüsel ekonomi modeli olmanın çok ötesinde, uluslararası değere sahip bir ilke ve vazgeçilmez bir kural olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.”

Özhaseki, G20 Liderler Zirvesi’nde projeye destek veren ve Sıfır Atık vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve projeye sahip çıkıp bir dünya markası haline gelmesini sağlayan Emine Erdoğan’a şükranlarını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu