Haber

Aslı Ecren şampiyonada giydiği gömleği depremzedeler için 24.5 bin liraya sattı

ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde Aslı Ecren Sünger (16), ‘Ortaokullar Türkiye Şampiyonası’nda ikinci maçında giydiği ’10’ numaralı formasını depremzedeler anısına satışa çıkardı. Bir iş adamı, müzayedede formayı 24 bin 500 liraya satın aldı. Sünger, formanın kendisi için manevi değerinin çok büyük olduğunu belirterek, “Kaptanı olduğum takımın formasını. Bir iş adamı da almış.”

Ereğli ilçesinde lise öğrencisi Aslı Ecren Sünger, deprem bölgesinde yaşayanlara yardım amacıyla okul takımında Türkiye şampiyonasında giydiği ’10’ numaralı gömleği satışa çıkardı. Sosyal medyada düzenlenen müzayedede iş adamı formayı 24 bin 500 liraya satın aldı. Aslı Ecren Sünger parayı Ahbap Derneği’ne bağışladı. İsmini vermek istemeyen iş adamına formayı Aslı Ecren vermek istedi. İş adamı ise hatırası olduğunu belirterek formanın Aslı Ecren’de kalmasını istedi.

Geçen yıl Atatürk Ortaokulu formasıyla takım kaptanı olarak katıldıkları ‘Okullar Arası Türkiye Şampiyonası’nda 2. olduklarını söyleyen Aslı Ecren, formanın kendisi için manevi değeri olduğunu belirtti. Sarsıntıdan dolayı çok üzüldüklerini ifade eden Aslı Ecren, “Sporcu kardeşlerimizi ve hemşehrilerimizi depremde kaybettik. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Geçen yıl bulunduğum takımın formasını açık artırmaya çıkarmak istemiştim. İkincilik ve kaptanlık yaptım. Dostlar Derneği’ne bağışladım. Deprem sonrası yardımda bulunduk ama oradaki insanların yardıma ihtiyacı olduğunu bildiğim için böyle bir girişimde bulunmak istedim” dedi.

bayramicajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu