Haber

ABD Lideri Biden’a soykırım davası açıldı! Artık hesap verme zamanı

CCR, aralarında “Al-Haq” ve “Defense for Children International” gibi sivil toplum kuruluşlarının da bulunduğu birçok Filistinli gruba karşı şikayette bulundu.

BİDEN’A SOYKIRIM DAVASI

Şikayet dilekçesinde; “Bu dava, Filistinliler adına dünyadaki en temel ve önemli hukuki ve ahlaki yükümlülüğün, yani bir halkın yok edilmesi anlamına gelen soykırımın önlenmesi yükümlülüğünün yerine getirilmesi amacıyla açılmıştır.” BENifadesi kullanıldı.

Gazze’de devam ediyor “soykırım”şu ana kadar sanıklar Biden, Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Savunma Bakanı Lloyd Austin tarafından İsrail’e verildi. “koşulsuz destek”İsrail’in sayesinde mümkün olduğu öne sürülen dilekçede “En yakın müttefiki ve en büyük askeri destek sağlayıcısı”ABD şu anda Gazze halkına karşıdır. “Soykırım eylemlerini gerçekleştiren İsrailli yetkililer üzerinde caydırıcı etki yaratacak araçlara sahip”kaydedildi.

Biden ve yönetimi de dilekçede şunları ifade etti: “Şaşırtıcı sivil kayıpları”Ancak ateşkes çağrılarını veya İsrail’in ABD askeri yardımına sınırlama getirilmesi çağrılarını reddetmekle suçlandı.

Davayı açan CCR avukatlarından Katherine Gallagher yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son 5 haftadır Başkan Biden ile bakanlar Blinken ve Austin, Gazze halkını yok etme niyetini açıkça belirten İsrail hükümetinin yanında yer aldı. Mahalleler, hastaneler, yerinden edilmiş insanların barınakları bombalanırken ve daha fazlası da devam ediyor. 2,2 milyondan fazla insan tam kuşatma altında, İsrail’in “Türkiye’nin soykırım kampanyasına hem askeri hem de siyasi destek sağlamaya devam ettiler ve hiçbir kırmızı çizgi çizmediler.”İfadelerini kullandı.

Gallagher, ABD’nin “soykırımı” sürdürmek yerine önleme konusunda açık ve bağlayıcı bir yükümlülüğü olduğunu ancak bu dehşeti sona erdirmek için hukuki ve ahlaki görevlerini yerine getirmede başarısız olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu